Sklep jeździecki

Sklep jeździecki

Derki zimowe

Nadchodząca zima jest zdecydowanie czasem największego rozmyślania na temat ochrony konia przed zimnem. Każdy właściciel i miłośnik koni pragnie zadbać o swojego wierzchowca, chce dla niego jak najlepiej, dlatego wraz z chęcią ochrony nachodzi masa pytań z tym związanych.

Czy derki zimowe są obowiązkowe, dla kogo są przeznaczone i jakie wybrać? Dowiedz się!

Czy derki zimowe są obowiązkowe?

Derki zimowe zdecydowanie nie są obowiązkowym elementem dla koni, ale niejednokrotnie są one pomocne i rekomendowane. Ich najważniejszą funkcją jest ochrona wierzchowców przed ujemnymi temperaturami, które w czasie zimy są na porządku dziennym. Derki zimowe więc to najlepszy sposób na ochronę koni przed zimne, który może im mocno doskwierać. Dodatkowo derki zimowe świetnie sprawdzają się do wchłaniania potu, tak aby koń miał zapewnioną prawidłową termoregulację.

Derki zimowe

Najważniejsze więc, aby w czasie noszenia przez konia derki nie przegrzać jego ciała, ani nie doprowadzić do jego ochłodzenia.

Dla jakich koni przystosowane są derki zimowe?

Derki zimowe, tak jak już wspominaliśmy, nie są obowiązkowym wyposażenie dla koni, ale w niektórych przypadkach ich posiadanie to ogromna powinność.

Derki zimowe stanowią świetną ochronę przed zimą i ujemnymi temperaturami, dlatego szczególnie sprawdzą się w przypadku:

  • Koni, które naturalnie mają mało sierści,
  • Koni, które są golone,
  • Koni chorych,
  • Koni starych.

Jeżeli konie są golone lub naturalnie posiadają mało sierści, nie są w stanie samoistnie chronić się przed złą pogodą, dlatego tak ważne jest korzystanie z derek zimowych.

Dowiedz się więcej

© Copyright 2025