Sklep jeździecki

Sklep jeździecki

Derki letnie dla konia

Lato bywa ciężkim czasem dla komfortu koni, dlatego tak wiele właścicieli koni decyduje się na zakup derki letniej dla konia. Często bywa tak, że jest to niemal jedyne wyjście na zapewnienie spokoju wierzchowcom.

Zdecydowanie nie warto mieć uprzedzeń, co do jej użytkowania. Dowiedz się, czym są derki letnie dla konia i jakie spełniają funkcje.

derki letnie dla konia

Czym jest derka letnie dla konia?

Nazewnictwo wszystkich sprzętów potrzebnych do jazdy konnej może być uciążliwe w zapamiętywaniu, dlatego chętnie wyjaśnimy, czym dokładnie jest derka letnia dla koni i w czym tkwi jej fenomen!

Derki letnie dla konia to rodzaj okrycia dla koni, który zakrywa cały tułów konia. Wyróżniamy różne rodzaje derek, w tym na przykład zimowe, padokowe i właśnie letnie, które spełniają niesamowicie istotną funkcję.

Derki letnie dla konia wykonane są z materiałów, najczęściej z siatki idealnie dostosowanej do skóry konia, aby nie spowodować u niego odparzeń lub innego rodzaju negatywnych zmian skórnych.

Jakie są funkcje derki letniej dla konia?

Derka letnia dla konia chroni wierzchowców przed insektami i owadami, które latem są o wiele bardziej uciążliwe dla wrażliwych i płochliwych zwierząt, jakimi są konie.

Drobne oczka w siatce są w stanie uchronić wierzchowce nawet przed najmniejszymi insektami.

Aby zapobiec zwiększonej od insektów płochliwości, warto zakupić derkę letnią dla konia

Dowiedz się więcej

© Copyright 2025