Sklep jeździecki

Sklep jeździecki

Czaprak skokowy

Jazda konna to nie tylko bezpieczeństwo jeźdźca, ale przede wszystkim konia. To w końcu z nim w czasie uprawiania tego sportu współpracujemy, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę.

Jak więc w prosty sposób zapewnić bezpieczeństwo wierzchowcowi, który jest narażony na wiele w czasie jazdy? Jest na to bardzo prosty sposób, a jest to zakup czapraka skokowego. To zdecydowanie jeden z najłatwiejszych sposobów na ochronę konia w czasie jazdy. 

Dowiedz się więcej o czapraku skokowym.

Czym jest czaprak skokowy?

Czaprak skokowy to rodzaj okrycia grzbietu konia, który zakłada się pod siodło. Najczęściej wykonywany jest z różnych materiałów, w tym wykorzystuje się sukno lub filc.

Czaprak skokowy

Czaprak skokowy wyróżnia się przedłużeniem przy poduszce kolanowej, tak aby w czasie jazdy i galopu chronić nie tylko grzbiet, ale i skórę konia, a także siodło.

Jakie są funkcję czapraka skokowego?

Czaprak skokowy spełnia ogromnie ważną funkcję w czasie jazdy konnej i każdy, kto decyduje się na ten sport, powinien zaopatrzyć się w ten sprzęt.

Czaprak skokowy bowiem chroni skórę konia przed otarciami i odparzeniami, które byłyby możliwe przez bezpośredni kontakt siodła ze skórą konia. Dlatego ważne jest, aby pod siodłem zawsze znajdował się czaprak.

Dodatkowo czaprak skokowy charakteryzuje świetnym absorbowaniem potu, aby utrzymać siodło w najbardziej higienicznym stanie przez długi czas.

Czaprak skokowy jest zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów w wyposażeniu dla konia. Wybierz adekwatny do Twojego wierzchowca i ciesz się nim na długo!

Dowiedz się więcej

© Copyright 2025